Pierwsze miejsce w Młodzieżowym Konkursie Motoryzacyjnym

 

 

      W pierwszym etapie sobotnich zmagań uczniowie musieli poradzić sobie z testem wiedzy teoretycznej. W części praktycznej musieli natomiast wykazać się umiejętnościami udzielania pierwszej pomocy, znajomością budowy pojazdów mechanicznych oraz ich eksploatacji. Nie zabrakło sprawnościowej jazdy na motorowerze oraz prowadzenia samochodem z zamontowanym talerzem stewarta.

     Po zaciętej rywalizacji wyłoniono zwycięzców. Drużyna z Zespołu Szkół Samochodowych w Żywcu zajęła pierwsze miejsce. Najlepszą znajomością przepisów ruchu drogowego wykazał się Dominik Wróbel.

      Nasza Drużyna będzie reprezentować województwo śląskie w XXIII Krajowym Finale Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego w Żarnowcu od 11 do 12 czerwca 2019 r.