Wolne miejsca w Szkole Branżowej I stopnia!

Uwaga - Absolwenci Szkół Podstawowych.

Informujemy, że posiadamy jeszcze wolne miejsca w Szkole Branżowej I stopnia na kierunkach kształcenia:

- mechanik pojazdów samochodowych,

- elektromechanik pojazdów samochodowych.

Kończąc naszą szkołę branżową uzyskacie atrakcyjny zawód.

Zapraszamy.


 

Wolne miejsca w Technikum Samochodowym!

Wolne miejsca  w Technikum
Samochodowym!
 
 

Informujemy, że posiadamy wolne miejsca w Technikum Samochodowym w

 

zawodzie - technik pojazdów samochodowych. Zapraszamy!

OTWARCIE PRACOWNI DIAGNOSTYKI SAMOCHODOWEJ

OTWARCIE PRACOWNI DIAGNOSTYKI SAMOCHODOWEJ

 

    W dniu 10 czerwca 2021 roku na terenie Zespołu Szkół Samochodowych w Żywcu odbyło się uroczyste otwarcie Pracowni Diagnostyki Samochodowej.

     W uroczystości wzięli udział przedstawiciele Rady i Zarządu Powiatu Żywieckiego, Biura Rozwoju Funduszy Zewnętrznych i Inwestycji, Komisji Edukacji, Wydziału Oświaty i Wychowania oraz Dyrektorzy podległych placówek.

     Zarząd Powiatu Żywieckiego podsumował zakończenie projektu ”Modernizacja infrastruktury edukacyjnej wspierająca dostosowanie  do lokalnego rynku pracy”. Pracownię Diagnostyki Samochodowej wybudowano od podstaw i dostosowano ją do potrzeb naszej jednostki. Została ona bogato wyposażona w nowoczesny sprzęt do elektroniki samochodowej i diagnozowania silników samochodowych. Znalazły się tam także urządzenia do kontroli i regulacji zbieżności oraz innych układów samochodów osobowych.

 

Czytaj więcej...

GIEŁDA PUBLICZNYCH SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH

     Giełda publicznych szkół ponadpodstawowych  dla których organem prowadzącym jest Powiat Żywiecki odbyła się w dniu 21 maja br.  W spotkaniu online brało udział 9 szkół z naszego powiatu.

     Poniżej film promujący Zespół Szkół Samochodowych w Żywcu.

 

Oferta edukacyjna

Przystań w sieci.

     Projekt edukacyjny - "Przystań w sieci".   

 

           Przystań w sieci to projekt edukacyjny, który powstał z inicjatywy Facebooka, NASK PIB i UNICEF Polska. Został stworzony z myślą o uczniach, nauczycielach, psychologach, pedagogach i bibliotekarzach, poszukujących odpowiedzi na pytania dotyczące odpowiedzialnego korzystania z internetu, ochrony własnego wizerunku w sieci i bezpieczeństwa online. Projekt objęty jest honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego. Nasza szkoła również bierze udział w tym projekcie. Uczniowie zapoznają się z materiałami dotyczącymi bezpieczeństwa w internecie, cyberprzemocy i innymi zagrożeniami płynącymi z internetu. Poznają również wskazówki jak bezpiecznie korzystać z internetu, jak postępować w przypadkach zagrożenia polegającego na włamaniach na prywatne konta, na próby wyłudzeń danych osobowych lub na przypadki cyberprzemocy. Bardzo ważna rzeczą jest, aby młodzież wiedziała jak należy postępować i unikać zagrożeń z sieci internetowej.

 

Modernizacja infrastruktury edukacyjnej wspierająca dostosowanie do lokalnego rynku pracy

Czytaj więcej...

Czas na zawodowców z Powiatu Żywieckiego

Szkoła do hymnu

Projekt

Bezpieczny powrót do szkoły

 

INFORMACJA DLA UCZNIÓW SZKÓŁ ŚREDNICH PUBLICZNYCH DLA KTÓRYCH ORGANEM PROWADZĄCYM JEST POWIAT ŻYWIECKI

 

 

 

     W związku z obowiązującym na terenie Polski stanem epidemii we wszystkich szkołach dla których organem prowadzącym jest Powiat Żywiecki od dnia 1 września 2020 roku wprowadzone zostają dodatkowe środki bezpieczeństwa:

 

·                  Wprowadzony zostaje nakaz zakrywania ust i nosa przez uczniów w trakcie przerw na terenie szkoły;

 

·                   W miarę możliwości organizacyjnych w danej szkole, zajęcia będą rozpoczynać się o różnych godzinach;

 

·                   W miarę możliwości lokalowych zajęcia będą odbywać się w tej samej klasie;

 

·                    Zajęcia praktyczne i warsztaty będą odbywać się normalnym trybem z zachowaniem zasad i środków bezpieczeństwa;

 

·                   Okres od września do października br. przeznaczony zostanie na organizację zajęć praktycznych i praktyk u pracodawców oraz wycieczek szkolnych;

 

            Pełna informacja dotycząca nowych zasad i szczegółowych regulaminów pracy szkoły zostanie przekazana uczniom i ich rodzicom drogą elektroniczną (poprzez dziennik elektroniczny).

 

 

Wskazówki dla rodziców - pobierz

Wskazówki dla ucznia - pobierz

Wytyczne MEN, MZ i GIS

 

 

Więcej informacji dotyczących bezpiecznego powrotu do szkół na stronie gov.pl

https://www.gov.pl/web/edukacja/bezpieczny-powrot-do-szkol