Matura próbna

   Dzisiaj podjęliśmy wyzwanie, jakim jest próbny egzamin dojrzałości. Sprawdzaliśmy nasze umiejętności humanistyczne: czytanie tekstów ze zrozumieniem, argumentowanie, obrona własnego stanowiska, znajomość lektur obowiązkowych... Staraliśmy się sprostać wyzwaniu, ale już dziś możemy stwierdzić, że przed nami jeszcze dużo pracy. Będziemy walczyć. Trzymajcie za nas kciuki.

Z wizytą w Miejskim Centrum Kultury

             Odwiedziliśmy dzisiaj Miejskie Centrum Kultury, aby obejrzeć spektakl "Inny świat" przygotowany przez artystów Teatru Cogito z Krakowa. W monodramie wystąpił aktor Teatru im. Juliusza Słowackiego, Rafał Sadowski, reżyser widowiska.
Była to wspaniała lekcja historii oraz okazja do utrwalenia treści lektury obowiązkowej, jaką jest reportaż Gustawa Herlinga-Grudzińskiego. Wielu z nas podjęło refleksje nad losem ludzi żyjących za drutami...

 

105. rocznica Odzyskania Niepodległości

                                                              105. rocznica Odzyskania Niepodległości


         "Polsko, nie jesteś Ty już niewolnicą", o czym pamiętamy my - uczniowie Zespołu Szkół Samochodowych w Żywcu. Kształtując nasze postawy patriotyczne oraz poczucie dumy narodowej uczciliśmy dzisiaj kolejną rocznicę odzyskania niepodległości przez naszą Ojczyznę. Z powagą i szacunkiem odśpiewaliśmy "Mazurka Dąbrowskiego" oraz inne pieśni żołnierskie, których melodie sprawiły, że rosły nasze młode serca. Było pięknie, wzruszająco i dostojnie.
"Jeszcze Polska nie zginęła..."

Swięto Komisji Edukacji Narodowej. Pasowanie na ucznia

    Dzisiejszy dzień w Zespole Szkół Samochodowych w Żywcu był bardzo uroczysty. Świętowaliśmy 250. rocznicę powołania Komisji Edukacji Narodowej. Odbyło się również pasowanie uczniów klas pierwszych. Okazaliśmy szacunek naszym nauczycielom i pracownikom szkoły, przedstawiając program artystyczny na wesoło. Zabrzmiały dźwięki muzyki, które wprowadziły nas w radosny nastrój. Wydarzenie to sprzyjało integracji całej społeczności szkolnej.

 

 

  

Czytaj więcej...

Wycieczka w góry.

        Uczniowie klasy 2a Branżowej Szkoły I Stopnia wybrali się wraz z opiekunami na ognisko. Spędzili aktywnie czas na świeżym powietrzu, zjedli pyszne kiełbaski oraz ciasto przygotowane przez rodziców. Integracji sprzyjała również jesienna, słoneczna aura. To była udana wycieczka.

 

   

 

 

Branżowe Oddziały Wojskowe

       Zespół Szkół Samochodowych przystąpił do realizacji pilotażowego projektu MON Branżowe Oddziały Wojskowe. Rozpoczynamy rekrutację dla klas pierwszych Branżowej Szkoły I stopnia. W ramach programu jego uczestnicy przejdą specjalistyczne szkolenie wojskowe jako uzupełnienie praktycznej nauki zawodu. BOW oferuje m.in. szkolenie logistyczne, wiedze z zakresu szkolenia bojowego oraz podstawy wychowania wojskowego. Do udziału w projekcie zakwalifikowało się tylko 20 szkół z całej Polski.

Zawody w siatkówce plażowej

       W dniu 2 czerwca, na obiektach w Wieprzu, rozegrane zostały zawody w siatkówce plażowej w ramach Licealiady 2022/23. Nie mogło zabraknąć tam także, jak co roku, reprezentantów Zespołu Szkół Samochodowych w Żywcu! Ostatecznie plasujemy się na czwartym miejscu, po porażce 1:2 z Kopernikiem, wygranej 2:1 z Leśnikiem, oraz w starciu o wejście do półfinału ulegamy 0:2 Ekonomowi. Naszą szkołę godnie reprezentowali uczniowie klasy 4A Technikum, czyli: Kacper Dudka, Dawid Krutak i Paweł Mędrala, którzy na piachu dali z siebie wszystko, a ... nawet więcej. Only TDI PEKAES ;-)))

Wycieczka do muzeum TATRY.

        W dniu 1 czerwca 2023 odbyła się szkolna wycieczka, w której wzięły udział klasy 1 i 2 technikum pod opieką p. dyrektora Pawła Jureczki, wychowawczyni klasy 1Technikum p. Justyny Pruszyńskiej oraz p. Katarzyny Golasik i Sylwii Lawędowskiej. Celem podróży, jak przystało na samochodówkę, były następujące muzea: Muzeum nákladních  automobilů TATRA oraz TATRA TRUCKS w czeskich Koprivnicach.Pierwsze muzeum przedstawiało historię samochodów osobowych, natomiast w drugim muzeum podziwialiśmy sprzęt ciężki w postaci pojazdów budowlanych, ratowniczych i wiele innych.Uczniowie znacznie wzbogacili swoją wiedzę z zakresu motoryzacji.
        Bardzo dziękujemy Grupie Lańczyk za zasponsorowanie tej wycieczki w zakresie transportu. Piękny prezent w Dniu Dziecka
Dziękujemy i polecamy!

 

Pożegnanie absolwentów

Pożegnanie absolwentów


      W dniu dzisiejszym dla naszych absolwentów zabrzmiał ostatni szkolny dzwonek. Pożegnaliśmy ich programem artystycznym inspirowanym dziełem Mickiewicza, którego akcję przenieśliśmy w rzeczywistość szkolną. Dydaktyczny charakter przedstawienia podkreślały jednocześnie momenty grozy i humoru. Spędziliśmy miło ostatnie wspólne chwile. Będziemy pamiętać o naszych przyjaciołach. Życzymy im powodzenia na egzaminie maturalnym.

 

   

Dni Otwarte

Dni Otwarte


    W dniach 19 i 20 kwietnia w naszej szkole odbyły się  Dni Otwarte. Gościliśmy wiele grup młodzieżowych ze szkół podstawowych wraz z ich opiekunami. Przygotowaliśmy wiele atrakcji, dlatego wszyscy świetnie się bawili.
Zapraszamy do naszej "Samochodówki" wszystkich zainteresowanych również w innych terminach.

 

 

 

 

Czytaj więcej...

Olimpiada Techniki Samochodowej

        Dnia 24 marca o godz. 11: 00 odbył się  II etap  XXIV edycji Olimpiady Techniki Samochodowej. Olimpiada ma zasięg ogólnopolski i jest objęta honorowym patronatem Ministra Edukacji i Nauki.

Konkurs jest trzy etapowy. Finaliści i laureaci są  zwolnieni z części pisemnej egzaminu zawodowego.

Uczniowie z klasy 4 TS  zalogowali się  na platformie olimpiady i poprzez wpisanie i aktywowanie kodu uruchomiła im się aplikacja z pytaniami. Na rozwiązanie trudnych zadań mieli 45 minut. Gratulujemy udziału!