Uczniowie Technikum adoptują szkołę w Afryce.

    Uczniowie klasy II Technikum Samochodowego biorą udział w programie „Adoptuj szkołę” organizowanym przez fundację „Redemptoris Missio. Fundacja Pomocy Humanitarnej”. Program polega na corocznym wpłacaniu datków na cele wspierania edukacji najbiedniejszych dzieci. Do adopcji wybrano szkołę w Republice Środkowej Afryki. Dzięki wsparciu finansowemu oferowanemu przez naszych uczniów dzieci w afrykańskiej szkole będą mogły uczyć się w lepszych warunkach, korzystać z niezbędnych do nauki pomocy edukacyjnych. Będą mogły wejść w dorosłe życie posiadając odpowiedni poziom zdobytej wiedzy.

 

 

 

PRÓBNA MATURA

  PRÓBNA MATURA

 

    Uczniowie klasy maturalnej Zespołu Szkół Samochodowych w Żywcu przystąpili w tym tygodniu do próbnego egzaminu dojrzałości przygotowanego przez wydawnictwo Operon.
 
     Życzymy im powodzenia i osiągnięcia satysfakcjonujących wyników.
 

„Szkoła do hymnu”.

WYCIECZKA DO KRAKOWA

          W dniu 10 listopada 2022 r. uczniowie klas  4 B Technikum oraz 2 Technikum  wraz z opiekunami (panią Dominiką Rajską, Justyną Pruszyńską i Agnieszką Tomiczek ) udali się na wycieczkę  do Krakowa.

          W centrum WOMAI spędziliśmy  ok. 1,5 godziny. Na wystawie ,,W stronę ciemności” zgasły  całkowicie światła, a uczniowie  dali się wprowadzić do królestwa zmysłów. W bezwzględnym mroku próbowali poznać świat z perspektywy osoby niewidomej,  W obecności przewodnika, który jest osobą niewidomą lub słabo widzącą, zmierzyliśmy się  z sytuacjami z życia codziennego - bez użycia wzroku, wykorzystując pozostałe zmysły. Próbowaliśmy  przejść bezpiecznie przez ruchliwą ulicę, zrobić zakupy na targu lub wykonać proste domowe czynności. Było to niezapomniane doświadczenie, pełne wrażeń!

          Następnie udaliśmy się na KRAKOWSKI RYNEK. Jednym z najlepszych sposobów, aby poczuć wyjątkową atmosferę Krakowa, jest wybranie się na spacer po jego urokliwych, brukowanych ulicach. Licencjonowany przewodnik zabrał nas na wyjątkową podróż po najważniejszych zabytkach Krakowa i udowodnił, że to miasto jest naprawdę wyjątkowe. Przedstawił nam fascynującą historię i zwyczaje tego pięknego miasta.

Czytaj więcej...

Narodowe Święto Niepodległości

Narodowe Święto Niepodległości
 
 
                                                  "Ojczyzna to wielki zbiorowy obowiązek..."
 
                                                                                                                                 Cyprian Kamil Norwid
 
             W dniu dzisiejszym uczniowie Zespołu Szkół Samochodowych w Żywcu wraz z Dyrektorem, wychowawcami i nauczycielami uczcili 104. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości.
Kształtując postawy patriotyczne, przygotowali wraz z panią mgr Katarzyną Golasik wzruszający program artystyczny zatytułowany "Niepodległa". Usłyszeliśmy piękne wiersze, pieśni oraz obejrzeliśmy prezentację, ukazującą ważne narodowe wydarzenia. Wspólnie odśpiewaliśmy "Mazurka Dąbrowskiego".
           Była to dla całej społeczności szkolnej wspaniała lekcja patriotyzmu. Dziękujemy!
 
 
W dniu 11 listopada 2022 r. przedstawiciele samorządu uczniowskiego Zespołu Szkół Samochodowych w Żywcu tradycyjnie wzięli udział w uroczystych obchodach Narodowego Święta Niepodległości.
 
Czytaj więcej...

WYCIECZKA NA ATH w BIELSKU-BIAŁEJ.

WYCIECZKA DO AKADEMII TECHNICZNO HUMANISTYCZNEJ W BIELSKU BIAŁEJ.

https://www.ath.bielsko.pl/

 

 

                   W dniu 29 września 2022 r. uczniowie klasy IV B technikum Zespołu Szkół Samochodowych  w Żywcu  uczestniczyli w DNIACH OTWARTYCH  ATH  w Bielsku- Białej. Nasi uczniowie mieli okazję nie tylko  obejrzeć z bliska aule wykładowe i  pozwiedzać uczelniany kampus, ale także wziąć udział  w specjalnie przygotowanych warsztatach i pokazach naukowych  czy zwiedzić okolicznościową wystawę techniczną.  Młodzież  została przeprowadzona przez zagadnienia inżynieryjno-techniczne  w trakcie  następujących wykładów: Badania układów napędowych pojazdów, Badania pojazdów na hamowni podwoziowej oraz Termowizja . 

Cały pobyt przebiegał w przemiłej atmosferze. Dziękujemy i polecamy!

 

 

Zespół Szkół Samochodowych w Żywcu. Szkoła z 60-letnią tradycją.

Rozpoczęcie Nowego Roku Szkolnego.

Drodzy uczniowie. W związku ze zbliżającym się końcem wakacji zapraszamy na uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023, które odbędzie się w Zespole Szkół Samochodowych w dniu 01.09.2022r. o godz. 09:00. Po części oficjalnej odbędą się spotkania uczniów poszczególnych klas z wychowawcami. Wychowawcy przekażą uczniom niezbędne informacje dotyczące rozpoczęcia nauki - podział godzin, terminy zajęć praktycznych i in.

Serdecznie zapraszamy.

Kontynuacja projektu „ Czas na zawodowców”

   W ramach kontynuacji projektu „ Czas na zawodowców” 12 uczniów naszej szkoły weźmie udział w praktykach zawodowych podczas tegorocznych wakacji. Praktyki będą realizowane w wyspecjalizowanych warsztatach samochodowych na terenie Powiatu Żywieckiego. Młodzież z klas technikum samochodowego, oprócz podniesienia swoich umiejętności związanych z mechaniką, elektroniką i diagnostyką samochodową – otrzyma satysfakcjonujące wynagrodzenie.

Czytaj więcej...

Targi Pracy

Targi Pracy

 

       Dnia 7 czerwca 2022 r. w Zespole Szkół Samochodowych w Żywcu odbyły się Targi Pracy zorganizowane przez Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży z Bielska-Białej.

        Do udziału zostali zaproszeni pracodawcy oferujący pracę na terenie powiatu żywieckiego  i okolic. Oferty pracy przedstawiły następujące firmy:Adecco Poland Sp. z o.o., Golden Serwis Sp. z o.o., Komunikacja Beskidzka S.A., SEWS-CABIND POLAND Sp. z o.o., SGP – Sorting Group Poland Sp. z o.o.  W trakcie targów można było zaznajomić się z ofertami pracy stałej i dorywczej oraz ofertą szkoleń i kursów zawodowych.

       Targi były skierowane głównie do młodych osób poszukujących pracy dorywczej na okres wakacji. Zaprezentowano oferty pracy przy wykładaniu towaru, inwentaryzacjach oraz pracach dodatkowych w gastronomii i produkcji.

        Uczniowie pełnoletni kończący naukę w tym roku szkolnym mogli zaznajomić się  z ofertami pracy stałej oferowanej przez wystawców. Odbiorcami wydarzenia byli uczniowie technikum, szkoły branżowej, jak również sami uczestnicy Hufca Pracy z Żywca. W Targach Pracy brali udział pracownicy MCK Żywiec oraz CEiPM Bielsko-Biała - w tym asystent EURES.

        Planowane jest zorganizowanie  podobnego wydarzenia w przyszłym roku.

Czytaj więcej...

Branżowa Szkola II Stopnia

Zapraszamy absolwentów szkół branżowych do zapoznania się z poniższą ofertą. Szczegółowych informacji udziela sekretariat szkoły tel. 338615281