100-lecie Odzyskania przez Polskę Niepodległości

9 listopada 2018 roku odbyła się uroczysta akademia szkolna związana z obchodami 100 lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. W przygotowanym przez uczniów naszej szkoły montażu słowno - muzycznym p.t. "Polsko! Ty zawsze wiernych miałaś synów", przedstawiono najważniejsze postacie 100 lecia niepodległej Polski.

Jesienny Zlot Turystyczno- Ekologiczny " Czyste Góry 2018"

XX Jesienny Zlot Turystyczno- Ekologiczny " Czyste Góry 2018" - Kampania Ekologiczna
W sobotę 15 Października br. przedstawiciele naszej szkoły z klasy I technikum wzięli udział w zlocie turystyczno -ekologicznym, który odbył się na terenie Żywca. Uczniowie porządkowali Rezerwat Przyrody pod Grapą oraz żółty szlak Papieża Jana Pawła II na Grojec. W konkursie ekologiczno - krajoznawczym III miejsce zajął Kacper Hulbój. Gratulujemy!
 
 
 
 
 
Czytaj więcej...

Wyjazd na dni otwarte ATH

Uczniowie klasy czwartej wzięli udział w dniach otwartych Wydziału Budowy Maszyn i Informatyki. Podczas wizyty na uczelni uczestniczyli w ciekawych wykładach i ćwiczeniach. Na zakończenie obejrzeli wystawę samochodów ekologicznych, sportowych i oldteimerów. Uczelnia zaprezentowała się profesjonalnie i ciekawie

Wycieczka przedmiotowa do OSKP

Dnia 20 września 2018 roku - w ramach zajęć praktycznych z organizowania i nadzorowania obsługi i naprawy pojazdów samochodowych klasa IV technikum odwiedziła okręgową stację kontroli pojazdów. Uczniowie poznali pracę diagnosty podczas przeglądu okresowego samochodu osobowego oraz przypomnieli sobie wyposażenie linii diagnostycznej– sprzęt i urządzenia. Dziękujemy Panom diagnostom za profesjonalną lekcję łączącą teorię z praktyką.

„Rozszerzenie oferty edukacyjnej w celu dostosowania do potrzeb lokalnego rynku pracy”

 

 

Na  terenie Powiatu Żywieckiego rusza projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego pn. „Rozszerzenie oferty edukacyjnej w celu dostosowania do potrzeb lokalnego rynku pracy”

 

 

 

Czytaj więcej...

II miejsce w Finale Ogólnopolskiego Turnieju Motoryzacyjnego!

W sobotę, 26 maja, w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Żarnowcu odbył się XXII Wojewódzki Finał

Ogólnopolskiego Turnieju Motoryzacyjnego. Rywalizowało w nim dziesięć zespołów ze szkół ponadgimnazjalnych

województwa śląskiego. Drużyna z Zespołu Szkół Samochodowych w Żywcu w składzie Sebastian Antonik, Sebastian Okwat

oraz Karol Mieszczak od początku tegorocznych eliminacji MTM nie miała sobie równych.

Czytaj więcej...

"Przyroda bezcennym darem"

 

Dnia 24 maja 2018 r. uczniowie z klasy IT: Marcin Wrzeszcz i Maksymilian Hankus wzięli udział w etapie powiatowym konkursu "Przyroda bezcennym darem". Maksymilian Hankus zajął IV miejsce, czego serdecznie mu gratulujemy! A obok dyplom potwierdzający wysokie miejsce:)

 

Konkurs Wiedzy o Inżynierii Materiałowej

17 maja uczeń klasy I technikum Daniel Kurowski brał udział w XX Międzynarodowej Studenckiej Sesji Naukowej "Materiały i technologie XXI wieku" w ramach II etapu I Konkursu Wiedzy o Inżynierii Materiałowej. Daniel podczas sesji naukowej zaprezentował swoją pracę pt.:"Przyczyny katastrofy elektrowni jądrowej w Czarnobylu i jej wpływ na środowisko." Jego referat został opublikowany w czasopiśmie dydaktycznym Wydziału Inżynierii Materiałowej i Metalurgii Politechniki Śląskiej. Gratulujemy Danielowi! A tu znajdziecie zdjęcia z konkursu.

Run4Fun

16.05.2018r w środę odbyła się kolejna edycja biegu Run 4 Fun organizowanego przez ZSDiL w Żywcu. Piękna pogoda, uroda żywieckiego parku oraz niesamowite zaangażowanie uczestników spowodowało, że impreza była bardzo udana. W kategorii 1 i 2 klas reprezentowało naszą szkołę aż 15 BIEGACZY wśród 60 uczestników. Rywalizowali oni na dystansie 3500m pokonując dwa okrążenia wyznaczone na parkowych ścieżkach. Najwyżej sklasyfikowany został Marcin Wrzeszcz z 1 Technikum, który zajął 6 miejsce. Dodać należy, że po pierwszym okrążeniu i jeszcze w połowie drugiego prowadził Mateusz Wełniak z klasy 2 Zawodowej lecz niestety, jak to się mówi "odcięło mu prąd" i ostatecznie skończył na 12 miejscu. Gratulacje dla wszystkich naszych uczniów za postawę w tym biegu, a także Organizatorów za oprawę i inicjatywę, szczególnie dla Pana Krzyśka Jakubca, który od lat uczy także w naszym Zespole Szkół Samochodowych w Żywcu. Zapraszamy na fotorelację!

 

Czytaj więcej...

Kolejny sukces naszej drużyny!

Po raz czwarty uczniowie naszej szkoły będą reprezentować okręg bielski podczas wojewódzkiego etapu

Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego. Dnia 10 maja 2018r w ZSAiO w Żywcu Moszczanicy,

już po raz kolejny, odbyły się eliminacje okręgowe "Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego". W turnieju

konkurowały ze sobą zwycięskie drużyny reprezentujące powiaty: bielski, cieszyński, pszczyński oraz żywiecki.

 
Czytaj więcej...