Kontynuacja projektu „ Czas na zawodowców”

   W ramach kontynuacji projektu „ Czas na zawodowców” 12 uczniów naszej szkoły weźmie udział w praktykach zawodowych podczas tegorocznych wakacji. Praktyki będą realizowane w wyspecjalizowanych warsztatach samochodowych na terenie Powiatu Żywieckiego. Młodzież z klas technikum samochodowego, oprócz podniesienia swoich umiejętności związanych z mechaniką, elektroniką i diagnostyką samochodową – otrzyma satysfakcjonujące wynagrodzenie.

Czytaj więcej...

Targi Pracy

Targi Pracy

 

       Dnia 7 czerwca 2022 r. w Zespole Szkół Samochodowych w Żywcu odbyły się Targi Pracy zorganizowane przez Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży z Bielska-Białej.

        Do udziału zostali zaproszeni pracodawcy oferujący pracę na terenie powiatu żywieckiego  i okolic. Oferty pracy przedstawiły następujące firmy:Adecco Poland Sp. z o.o., Golden Serwis Sp. z o.o., Komunikacja Beskidzka S.A., SEWS-CABIND POLAND Sp. z o.o., SGP – Sorting Group Poland Sp. z o.o.  W trakcie targów można było zaznajomić się z ofertami pracy stałej i dorywczej oraz ofertą szkoleń i kursów zawodowych.

       Targi były skierowane głównie do młodych osób poszukujących pracy dorywczej na okres wakacji. Zaprezentowano oferty pracy przy wykładaniu towaru, inwentaryzacjach oraz pracach dodatkowych w gastronomii i produkcji.

        Uczniowie pełnoletni kończący naukę w tym roku szkolnym mogli zaznajomić się  z ofertami pracy stałej oferowanej przez wystawców. Odbiorcami wydarzenia byli uczniowie technikum, szkoły branżowej, jak również sami uczestnicy Hufca Pracy z Żywca. W Targach Pracy brali udział pracownicy MCK Żywiec oraz CEiPM Bielsko-Biała - w tym asystent EURES.

        Planowane jest zorganizowanie  podobnego wydarzenia w przyszłym roku.

Czytaj więcej...

Branżowa Szkola II Stopnia

Zapraszamy absolwentów szkół branżowych do zapoznania się z poniższą ofertą. Szczegółowych informacji udziela sekretariat szkoły tel. 338615281

 

Kiermasz ofert pracy

Ocalić od zapomnienia - tradycje i techniki regionalne Żywiecczyzny

      W dniu 31 maja 2022 roku w Zespole Szkół Samochodowych w Żywcu odbyło się uroczyste podsumowanie projektu innowacji pedagogicznej "Ocalić od zapomnienia - tradycje i techniki regionalne Żywiecczyzny". W wydarzeniu uczestniczyli: Dyrektor szkoły, mgr inż. Paweł Jureczka, kierownik szkolenia praktycznego mgr inż. Zenon Habdas, przedstawiciele grona pedagogicznego oraz młodzież klas I Branżowej Szkoły I stopnia i II Technikum Samochodowego. Gościem honorowym była Pani mgr Władysława Klinowska Deka, która wspierała nas w realizacji projektu. Młodzież przygotowała izbę regionalną oraz prezentację multimedialną, charakteryzujące tradycje Żywiecczyzny i zagrała krótki koncert góralski. Wydarzenie przebiegło w miłej atmosferze. Składamy serdeczne podziękowania Rodzicom i Nauczycielom, którzy przygotowali słodki poczęstunek dla uczestników tej uroczystości.


WOLNE MIEJSCA w Technikum i Szkole Branżowej

WOLNE MIEJSCA w Technikum i Szkole Branżowej I Stopnia 

Nabór do Branżowej Szkoły II Stopnia

 

 

 

 

Informujemy, że w naszej szkole są jeszcze wolne miejsca w następujących kierunkach:

  • technik pojazdów samochodowych
  • technik transportu drogowego
  • mechanik pojazdów samochodowych
  • elektromechanik pojazdów samochodowych
  • blacharz samochodowy
  • mechanik motocyklowy

 

 

Nie zwlekaj i zapisz się już dziś!


 

Zapraszamy absolwentów szkół branżowych do zapoznania się z poniższą ofertą.

Szczegółowych informacji udziela sekretariat szkoły tel. 338615281

 

Szkolenia z obsługi systemów ADAS

      W maju uczniowie Naszej Szkoły brali udział w specjalistycznych szkoleniach dotyczących systemów ADAS. Systemy ADAS Advanced Driver Assistance Systems to zaawansowane systemy wspomagania kierowcy są zaprojektowane w celu zapewnienia bezpieczeństwa i zwiększenia komfortu jazdy i montowane w pojazdach nowej generacji.

     Wykłady połączone z częścią praktyczną przeprowadziła firma TEXA. Uczniowie zapoznali się z budową, diagnostyką i kalibracją kamer i  radarów wchodzących w skład systemów samochodowych ADAS.

     Na wyposażeniu pracowni diagnostyki naszej szkoły znajduje się zestaw do kalibracji systemów ADAS. Zestaw wyposażony jest w tester diagnostyczny, oprogramowanie oraz ekrany do kalibracji różnych marek samochodów.

 

 

 

Targi Pracy i Edukacji Młodzieży

      Nasza szkoła wzięła udział w targach pracy i edukacji młodzieży zorganizowanych przez Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP w Bielsku – Białej oraz Zespół Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych w Żywcu. Wydarzenie odbyło się 22 kwietnia 2022 r. (piątek) w godz. 10.00 – 14.00 w Zespół Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych. Młodzież naszej szkoły udzielała szczegółowych informacji zainteresowanym ósmoklasistom, którzy licznie przybyli na te targi. Prezentacja naszej szkoły cieszyła się dużym zainteresowaniem w związku z tym liczymy na udany nabór absolwentów szkół podstawowych do klas pierwszych naszego Zespołu Szkół.

 

Branżowa Szkoła II stopnia w ZSS wŻywcu.

          Dyrekcja Zespołu Szkół Samochodowych w Żywcu informuje, iż z dniem 1 września 2022 r. planuje uruchomienie naboru do Branżowej Szkoły II stopnia, do której zaprasza absolwentów naszej placówki oraz wszystkich absolwentów Branżowych Szkół I Stopnia o profilu mechaniki samochodowej. Ukończenie tej szkoły umożliwia absolwentom uzyskanie kwalifikacji w zawodzie oznaczonej symbolem MOT.06 o nazwie „Organizacja i prowadzenie procesu obsługi pojazdów samochodowych” oraz średniego wykształcenia. W szkole tej mogą dalej kształcić się absolwenci dawnych Zasadniczych Szkół Zawodowych o kierunku samochodowym oraz absolwenci Szkoły Branżowej I stopnia posiadających kwalifikacje w zawodzie oznaczone symbolami MG.12 (M.12) oraz MG.18 (M.18). Dodatkowe informacje na ten temat dostępne są w sekretariacie naszej szkoły - tel. 33 861 52 81.

 

 

Uchwała - Akt założycielski Szkoły Branżowej II stopnia .pdf

 

Uchwała - Włączenie szkoły Branżowej II stopnia do Zespołu Szkół Samochodowych w Żywcu.pdf

Dostęp do serwisów edukacyjnych.

W związku z napływem do Polski uchodźców wojennych z Ukrainy wśród których jest wielu w wieku szkolnym zamieszczamy poniżej linki do materiałów edukacyjnych, z których mogą korzystać Ci uczniowie:

- w języku ukraińskim:    http://aztekium.pl/uk

- w języku rosyjskim:    http://aztekium.pl/ru

 

Dostęp do serwisu w języku polskim:    http://aztekium.pl/pl

Zaproszenie na DNI OTWARTE

 ZAPROSZENIE NA DNI OTWARTE SZKOŁY

 

      Dyrekcja,  Grono Pedagogiczne i Uczniowie Zespołu Szkół Samochodowych  w Żywcu  serdecznie zapraszają Uczniów klas ósmych szkół podstawowych  wraz  z Nauczycielami i Rodzicami  na  DNI  OTWARTE  szkoły  w dniach   27  i  28  kwietnia  2022 roku.   Spotkania odbędą  się    w   godzinach od   08:00 do  14:00.

 

Podczas Dni Otwartych będzie można:

•      zapoznać się z bazą dydaktyczną i edukacyjną szkoły

•      poznać nauczycieli  i sposoby  prowadzenia  zajęć,

•      zapoznać się z osiągnięciami naszych uczniów,

•      uzyskać informacje dotyczące zasad rekrutacji na rok szkolny 2022/2023,

·      zwiedzić  klasy,  pracownie  samochodowe oraz  bibliotekę,

 

        Prosimy grupy zorganizowane o kontakt z sekretariatem szkoły, nr tel. 33 861 52 81 lub na adres mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

        Możliwe jest także ustalenie innego terminu wizyty. Pragniemy jednocześnie poinformować, że chętnie weźmiemy udział w spotkaniach   z Uczniami klas ósmych   i Ich Rodzicami organizowanymi  w Waszych szkołach.  

        Przedstawiciele naszej placówki zaprezentują  ofertę edukacyjną, omówią sposób rekrutacji, wyjaśnią zasady zdawania matury

i egzaminów zawodowych. Serdecznie zapraszamy i mamy nadzieję, że współpraca z Waszymi szkołami  będzie układała się pomyślnie.

 

                                                                                                                                                          Z wyrazami szacunku,

                                                                                 Dyrekcja, Nauczyciele i Uczniowie  ZSS  w Żywcu.