Młodzieżowy Turniej Motoryzacyjny - etap powiatowy.

           W dniu 17 kwietnia 2019r. w Zespole Szkół Samochodowych w Żywcu odbył się etap powiatowy Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego. Impreza została zorganizowana przy współudziale Starostwa Powiatowego w Żywcu, Art – Mark Żywiec, Dyrekcji Szkoły, Fundacji na Rzecz Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Bielsku – Białej oraz żywieckich policjantów

.

Drużyna w składzie: Jakub Cebrat, Dawid Ryżka , Dominik Wróbel zajęła pierwsze miejsce.

 

 

.

 

Czytaj więcej...

Młodzieżowy Turniej Motoryzacyjny

            Wielokrotny zwycięzca powiatowego oraz okręgowego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego organizuję  eliminację do Turnieju które odbędą się w dniu 17 kwietnia 2019 r. o godz. 9:00 w Zespole Szkół Samochodowych w Żywcu ul. Grunwaldzka 10.

            Impreza zostanie zorganizowana przy współudziale wydziału ruchu drogowego żywieckiej policji, starostwa żywieckiego, WORD – u w Bielsku – Białej oraz  Bielskiej Fundacji na Rzecz Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.

Czytaj więcej...

Olimpiada Techniki Samochodowej.

Dni otwarte

         W dniach 12 i 13 marca 2019 roku w naszej szkole odbyły się Dni Otwarte. Odwiedzili nas koledzy i koleżanki ze szkół podstawowych naszego powiatu. Uczniowie klas 8 i 3 gimnazjum przybyli wraz z opiekunami, aby zapoznać się z bazą dydaktyczną Zespołu Szkół Samochodowych. Poznali między innymi systemy sterowania silnikami, urządzenia diagnostyczne, systemy bezpieczeństwa oraz ofertę edukacyjną.

       Serdecznie dziękujemy wszystkim gościom za odwiedziny. Dziękujemy również uczniom, rodzicom, nauczycielom i pracownikom naszej szkoły, którzy te dni przygotowali.

Czytaj więcej...

Zaproszenie

100-lecie Odzyskania przez Polskę Niepodległości

9 listopada 2018 roku odbyła się uroczysta akademia szkolna związana z obchodami 100 lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. W przygotowanym przez uczniów naszej szkoły montażu słowno - muzycznym p.t. "Polsko! Ty zawsze wiernych miałaś synów", przedstawiono najważniejsze postacie 100 lecia niepodległej Polski.

Jesienny Zlot Turystyczno- Ekologiczny " Czyste Góry 2018"

XX Jesienny Zlot Turystyczno- Ekologiczny " Czyste Góry 2018" - Kampania Ekologiczna
W sobotę 15 Października br. przedstawiciele naszej szkoły z klasy I technikum wzięli udział w zlocie turystyczno -ekologicznym, który odbył się na terenie Żywca. Uczniowie porządkowali Rezerwat Przyrody pod Grapą oraz żółty szlak Papieża Jana Pawła II na Grojec. W konkursie ekologiczno - krajoznawczym III miejsce zajął Kacper Hulbój. Gratulujemy!
 
 
 
 
 
Czytaj więcej...

Wyjazd na dni otwarte ATH

Uczniowie klasy czwartej wzięli udział w dniach otwartych Wydziału Budowy Maszyn i Informatyki. Podczas wizyty na uczelni uczestniczyli w ciekawych wykładach i ćwiczeniach. Na zakończenie obejrzeli wystawę samochodów ekologicznych, sportowych i oldteimerów. Uczelnia zaprezentowała się profesjonalnie i ciekawie

Wycieczka przedmiotowa do OSKP

Dnia 20 września 2018 roku - w ramach zajęć praktycznych z organizowania i nadzorowania obsługi i naprawy pojazdów samochodowych klasa IV technikum odwiedziła okręgową stację kontroli pojazdów. Uczniowie poznali pracę diagnosty podczas przeglądu okresowego samochodu osobowego oraz przypomnieli sobie wyposażenie linii diagnostycznej– sprzęt i urządzenia. Dziękujemy Panom diagnostom za profesjonalną lekcję łączącą teorię z praktyką.

„Rozszerzenie oferty edukacyjnej w celu dostosowania do potrzeb lokalnego rynku pracy”

 

 

Na  terenie Powiatu Żywieckiego rusza projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego pn. „Rozszerzenie oferty edukacyjnej w celu dostosowania do potrzeb lokalnego rynku pracy”

 

 

 

Czytaj więcej...