Zaproszenie

Życzenia bożonarodzeniowe

„Praktyki Zagraniczne Uczniów

      W dniach 31.08.2019 do 28.09.2019 25 uczniów naszej szkoły z technikum i szkoły branżowej odbywało praktykę zagraniczną na Malcie w ramach projektu  „Praktyki Zagraniczne Uczniów”, nr 2018-1-PL01-KA102-047933, w programie Erasmus+.

 

Chłopcy pracowali przez cztery tygodnie, pięć dni w tygodniu po 8 godzin. Uczniowie technikum odbywali praktykę w ramach obowiazkowych praktyk uczniowskich, uczniowie szkoły branżowej uczestniczyli w praktykach dodatkowych.

 

Dzięki temu doświadczeniu wszyscy uczniowie wzbogacili swoją wiedzę związana z pracą w warsztacie samochodowym w zawodzie mechanik pojazdów samochodowych, elektromechanik pojazdów samochodowych i technik pojazdów samochodowych. Mieli okazję rozwinąć słownictwo branżowe z języka angielskiego i nawiązać zawodowe relacje ze współpracownikami.

 

Nie jest im już obca samodzielna organizacja pracy, punktualność, obowiązkowość oraz umiejętność współpracy z zespołem, czyli cechy, w które każdy współczesny pracownik powinien być wyposażony przed zdobywaniem pozycji na rynku pracy.

 

Wszyscy uczniowie otrzymali certyfikaty ukończenia praktyk, listy referencyjne od pracodawców oraz, niektórzy z nich, zaproszenia do pracy w warsztatach samochodowych na Malcie w przyszłości. Jest to dowód na to, że uczniowie naszej szkoły potrafią odnaleźć się na rynku europejskim, pokonując bariery językowe i kulturowe.

 

Brawo chłopaki!

Czytaj więcej...

Żywiecki Korowód Trzech Króli

Praktyki w ramach programu Erasmus+

Projekt Praktyki Zagraniczne uczniów”, nr projektu 2018-1-PL01-KA102-047933 w ramach programu Erasmus+ na rok szkolny 2018/2019 oraz 2019/2020.

 


      Uczniowie Zespołu Szkół Samochodowych w Żywcu odbyli w ramach programu Erasmus+ miesięczną praktykę w warsztatach samochodowych na Malcie we wrześniu 2019 roku. Pracowali od poniedziałku do piątku po 8 godzin zwiększając swoje kompetencje zawodowe w środowisku zupełnie odmiennym od tego, który znają w kraju. Podołali wyzwaniom dotyczącym pokonania bariery kulturowej i językowej jak również opanowania topografii wyspy i poruszania się po niej transportem publicznym. Nawiązali dobre relacje ze swoimi pracodawcami i otrzymali referencje na dalszą ścieżkę zawodową. Ponadto w weekendy realizowali program kulturowy, który obejmował zwiedzanie stolicy Malty - Valetty, seans historyczny w kinie w centrum kulturowym w Valettcie, zwiedzanie miasta i degustacji ciasta w cukierni w miejscowości Mdina, wieczór w kręgielni, wieczorny seans filmowy w kinie, półdniową wycieczkę łódką między Maltą a Gozo, wizytę w Narodowym Akwarium na Malcie, wizytę w Muzeum Zabytkowych Samochodów, półdniowy pobyt w akwaparku i korzystanie z wodnych atrakcji

Czytaj więcej...

Rekrutacja do klas pierwszych

 

INFORMACJA

 

DOTYCZY REKRUTACJI DO KLAS PIERWSZYCH

NA ROK SZKOLNY 2019/2020

 

 

Zespół Szkół Samochodowych w Żywcu posiada wolne miejsca dla absolwentów GIMNAZJUM w:

 

 

Technikum  w zawodzie – technik pojazdów samochodowych

 

 

Branżowej Szkole I stopnia  w zawodach:

o   mechanik pojazdów samochodowych

o   elektromechanik pojazdów samochodowych

o   kierowca mechanik

Turniej Motoryzacyjny Finał krajowy

      Od wielu już lat najważniejszym celem turnieju bezpieczeństwa w ruchu drogowym są działania oświatowe wśród młodzieży szkolnej. Konkurs ma za zadanie popularyzację przepisów i zasad bezpiecznego poruszania się po drogach; kształtują partnerskie zachowania wobec innych uczestników ruchu oraz upowszechniają podstawowe zasady i umiejętności udzielania pierwszej pomocy.

Czytaj więcej...

Pierwsze miejsce w Młodzieżowym Konkursie Motoryzacyjnym

       W sobotę 25.05.2019 r. w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w

Żarnowcu przeprowadzono XXIII Wojewódzki Finał Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego, w którym uczestniczyło osiem drużyn.

     Drużynę z Zespołu Szkół Samochodowych w Żywcu reprezentowali uczniowie III klasy technikum: Jakub Cebrat, Dawid Ryżka oraz Dominik Wróbel.

Czytaj więcej...

Młodzieżowy Turniej Motoryzacyjny - etap powiatowy.

           W dniu 17 kwietnia 2019r. w Zespole Szkół Samochodowych w Żywcu odbył się etap powiatowy Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego. Impreza została zorganizowana przy współudziale Starostwa Powiatowego w Żywcu, Art – Mark Żywiec, Dyrekcji Szkoły, Fundacji na Rzecz Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Bielsku – Białej oraz żywieckich policjantów

.

Drużyna w składzie: Jakub Cebrat, Dawid Ryżka , Dominik Wróbel zajęła pierwsze miejsce.

 

 

.

 

Czytaj więcej...

Młodzieżowy Turniej Motoryzacyjny

            Wielokrotny zwycięzca powiatowego oraz okręgowego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego organizuję  eliminację do Turnieju które odbędą się w dniu 17 kwietnia 2019 r. o godz. 9:00 w Zespole Szkół Samochodowych w Żywcu ul. Grunwaldzka 10.

            Impreza zostanie zorganizowana przy współudziale wydziału ruchu drogowego żywieckiej policji, starostwa żywieckiego, WORD – u w Bielsku – Białej oraz  Bielskiej Fundacji na Rzecz Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.

Czytaj więcej...

Olimpiada Techniki Samochodowej.