„Rozszerzenie oferty edukacyjnej w celu dostosowania do potrzeb lokalnego rynku pracy”

 

 

Na  terenie Powiatu Żywieckiego rusza projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego pn. „Rozszerzenie oferty edukacyjnej w celu dostosowania do potrzeb lokalnego rynku pracy”

 

 

 

Czytaj więcej...

II miejsce w Finale Ogólnopolskiego Turnieju Motoryzacyjnego!

W sobotę, 26 maja, w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Żarnowcu odbył się XXII Wojewódzki Finał

Ogólnopolskiego Turnieju Motoryzacyjnego. Rywalizowało w nim dziesięć zespołów ze szkół ponadgimnazjalnych

województwa śląskiego. Drużyna z Zespołu Szkół Samochodowych w Żywcu w składzie Sebastian Antonik, Sebastian Okwat

oraz Karol Mieszczak od początku tegorocznych eliminacji MTM nie miała sobie równych.

Czytaj więcej...

"Przyroda bezcennym darem"

 

Dnia 24 maja 2018 r. uczniowie z klasy IT: Marcin Wrzeszcz i Maksymilian Hankus wzięli udział w etapie powiatowym konkursu "Przyroda bezcennym darem". Maksymilian Hankus zajął IV miejsce, czego serdecznie mu gratulujemy! A obok dyplom potwierdzający wysokie miejsce:)

 

Konkurs Wiedzy o Inżynierii Materiałowej

17 maja uczeń klasy I technikum Daniel Kurowski brał udział w XX Międzynarodowej Studenckiej Sesji Naukowej "Materiały i technologie XXI wieku" w ramach II etapu I Konkursu Wiedzy o Inżynierii Materiałowej. Daniel podczas sesji naukowej zaprezentował swoją pracę pt.:"Przyczyny katastrofy elektrowni jądrowej w Czarnobylu i jej wpływ na środowisko." Jego referat został opublikowany w czasopiśmie dydaktycznym Wydziału Inżynierii Materiałowej i Metalurgii Politechniki Śląskiej. Gratulujemy Danielowi! A tu znajdziecie zdjęcia z konkursu.

Run4Fun

16.05.2018r w środę odbyła się kolejna edycja biegu Run 4 Fun organizowanego przez ZSDiL w Żywcu. Piękna pogoda, uroda żywieckiego parku oraz niesamowite zaangażowanie uczestników spowodowało, że impreza była bardzo udana. W kategorii 1 i 2 klas reprezentowało naszą szkołę aż 15 BIEGACZY wśród 60 uczestników. Rywalizowali oni na dystansie 3500m pokonując dwa okrążenia wyznaczone na parkowych ścieżkach. Najwyżej sklasyfikowany został Marcin Wrzeszcz z 1 Technikum, który zajął 6 miejsce. Dodać należy, że po pierwszym okrążeniu i jeszcze w połowie drugiego prowadził Mateusz Wełniak z klasy 2 Zawodowej lecz niestety, jak to się mówi "odcięło mu prąd" i ostatecznie skończył na 12 miejscu. Gratulacje dla wszystkich naszych uczniów za postawę w tym biegu, a także Organizatorów za oprawę i inicjatywę, szczególnie dla Pana Krzyśka Jakubca, który od lat uczy także w naszym Zespole Szkół Samochodowych w Żywcu. Zapraszamy na fotorelację!

 

Czytaj więcej...

Kolejny sukces naszej drużyny!

Po raz czwarty uczniowie naszej szkoły będą reprezentować okręg bielski podczas wojewódzkiego etapu

Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego. Dnia 10 maja 2018r w ZSAiO w Żywcu Moszczanicy,

już po raz kolejny, odbyły się eliminacje okręgowe "Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego". W turnieju

konkurowały ze sobą zwycięskie drużyny reprezentujące powiaty: bielski, cieszyński, pszczyński oraz żywiecki.

 
Czytaj więcej...

Sebastian Okwat i ZSS najlepsi!

Po raz kolejny drużyna reprezentująca Zespół Szkół Samochodowych w Żywcu wzięła udział w Młodzieżowym Turnieju Motoryzacyjnym na szczeblu powiatowym, który odbył się 25.04.2018 roku w Zespole Szkół Agrotechnicznych i Ogólnokształcących w Żywcu Moszczanicy. Impreza została zorganizowana przy współudziale Wydziału Ruchu Drogowego żywieckiej policji, Starostwa Powiatowego, Dyrekcji szkoły oraz Fundacji na Rzecz Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego

w Bielsku-Białej. Drużyna w składzie: Sebastian Antonik, Sebastian Okwat, Karol Mieszczak zajęła pierwsze miejsce!

 

 

 

Czytaj więcej...

Wycieczka do Poznania

W dniach 16-17 kwietnia 2018 r. uczniowie naszej szkoły z klas 2T i 3 T zwiedzali Poznań i Fabrykę Samochodów Użytkowych i Komponentów Volkswagen Poznań. Zapraszamy na  relację z tego wyjazdu. A tu znajdziecie zdjęcia!

 

 

 

 

 

 

Czytaj więcej...

Sprzątanie brzegów rzeki Koszarawa

11 kwietnia w Kiełbasowie w Jeleśni w ramach programu ,,Czyste rzeki - edukacja ekologiczna młodzieży'' została zorganizowana akcja sprzątania brzegów rzeki Koszarawa. Wzięli w niej udział uczniowie klasy 1 branżowej i 2 zawodowej naszej szkoły. W wyniku tego zorganizowanego działania, sprzątnięto prawy i lewy brzeg rzeki w dół i w górę po 300m od mostu drogowego w Kiełbasowie. Akcja zakończyła się wspólnym grillowaniem kiełbasek oraz słodkim poczęstunkiem. Kampanię zorganizował PZW Koło ,,Pilsko'' Jeleśnia dzięki wsparciu firmy Żywiec Zdrój w ramach grantu Lokalne Inicjatywy Społeczne - edycja 2017 oraz LP Nadleśnictwo Jeleśnia.

 

Zobaczcie co się działo!

ZAPYTANIE OFERTOWE 3/2018

Zespół Szkół Samochodowych w Żywcu ul Grunwaldzka 10  prosi o złożenie oferty cenowej na niżej wymienione prace budowlane:

Wykonanie wymiany luksferów istniejących na klatce schodowej na zabudowę i montaż okien budynku szkoły przy ul. Grunwaldzkiej 10”

Zapytanie_ofertowe_-_więcej_informacji.doc