Rozpoczęliśmy realizację projektu Transformacja kształcenia branżowego w Powiecie Żywieckim – szkolenia i staże uczniowskie

Oferta edukacyjna

 

Dzień Żołnierzy Wyklętych.

     1 marca 2024r. uczniowie Zespołu Szkół Samochodowych w Żywcu wzięli udział we Mszy św.w Żywcu Zabłociu.

Reprezentując godnie naszą szkołę w mundurach Branżowych Oddziałów Wojskowych wraz ze sztandarem szkoły przemaszerowali po mszy św. pod pomnik w Hołdzie Żołnierzom Narodowych Sił Zbrojnych Zrzeszenia Wolność i Niezawisłość, oraz Konspiracyjnego Wojska Polskiego  Poległym i Pomordowanym w obronie Ojczyzny przed komunistycznym zniewoleniem.

Chwała Bohaterom!!!

       

Szkolenie Branżowych Odziałów Wojskowych

    Uczniowie naszej szkoły  wzięli udział w Szkoleniu BOW, na którym były poruszane następujące zagadnienia:

Podstawy wychowania wojskowego : - regulaminy wojskowe, wiedza o SZRP, profilaktyka i dyscyplina wojskowa, oraz elementy musztry.

        
 

Branżowa Szkoła II Stopnia

 

 

Branżowa Szkoła II Stopnia w zawodzie Technik pojazdów samochodowych.

 

Na semestr pierwszy klasy I publicznej Branżowej Szkoły II Stopnia przyjmuje się:

  • absolwentów Branżowej Szkoły I Stopnia, którzy posiadają zaświadczenie o zawodzie nauczanym w branżowej szkole I stopnia, którego zakres odpowiada pierwszej kwalifikacji wyodrębnionej w zawodzie nauczanym w branżowej szkole II stopnia.  
  • kandydatów będących absolwentami dotychczasowej Zasadniczej Szkoły Zawodowej, którzy rozpoczęli kształcenie w tej szkole począwszy od roku szkolnego 2012/2013.

Srebrna Gwiazda Betlejemska

      Srebrna Gwiazda Betlejemska jako nagroda za zajęcie drugiego miejsca w Przeglądzie Kolęd i Pastorałek. Brawo Wy! Brawo My! Dziękujemy Pani Barbarze Mrózek za mobilizację i przygotowanie nas do przeglądu. My - uczniowie, kolędnicy jesteśmy dumni z naszego sukcesu. Chcemy się nim dzielić ze społecznością szkolną i lokalną.

Do zobaczenia za rok.

 

     

Pastorałka Żywiecka 2024

Nie samą pracą człowiek żyje...


Z racji karnawału przygotowaliśmy nasze głosy i instrumenty do wzięcia udziału w XX Przeglądzie Kolęd i Pastorałek, który miał miejsce w Miejskim Centrum Kultury w Żywcu. Staramy się kultywować naszą piękną tradycję a zachęca nas do tego białym głosem nasza nauczycielka od zadań specjalnych Pani Basia Mrózek. 


Za kolędę dziękujemy, zdrowia, szczęścia wam życzymy na ten Boży rok...

 

Branżowe Oddziały Wojskowe

Impreza edukacyjna w Miejskim Centrum Kultury

Odwiedziliśmy dzisiaj Miejskie Centrum Kultury, aby obejrzeć spektakl "Dziady" cz. III w wykonaniu aktorów Narodowego Teatru Edukacji im. Adama Mickiewicza z Wrocławia. Było to ekscytujące przeżycie i wspaniała lekcja aktorstwa, zakończona krótkimi warsztatami, ukazującymi trud ludzi występujących na scenie.
Serdecznie dziękujemy utalentowanym Artystom i życzymy dalszych sukcesów.

"Niech żyje bal ..."

Nasz studniówkowy bal już za nami, ale wspomnienia o nim zachowamy na zawsze. Było wzruszająco, uroczyście i karnawałowo. Popłynęła moc podziękowań w stronę szanownego Pana Dyrektora, Grona Pedagogicznego, Wychowawcy oraz naszych kochanych Rodziców, odtańczyliśmy poloneza, by tradycji stało się zadość, a potem bawiliśmy się do rana. To było dla nas ważne wydarzenie.
Dziękujemy organizatorom za wspaniałą zabawę

Boże Narodzenie 2023